„Gazeta Wyborcza” (GW) jest jednym z mediów, które najbardziej emocjonalnie reaguje na wszelakie próby podważenia „osiągnięć” transformacji systemowej.
Przedstawiamy poniżej wywiad, udzielony amerykańskiej witrynie internetowej Ideas & Action przez Kevina Doyla, członka oddziału irlandzkiej organizacji anarchosyndykalistycznej Workers Solidarity Movement z miejscowości Cork,
„Polska to zielona wyspa na mapie Europy” – w taki sposób rządowi ekonomiści nazwali nasz kraj, odnosząc się do dobrej kondycji polskiej gospodarki w czasach trawiącego całą Europę kryzysu
Protesty lokatorskie w Polsce są coraz głośniejsze. Rozwijają się w odpowiedzi na kolejne reformy prawa mieszkaniowego, realizowane w imię interesów deweloperów i kamieniczników.
Dla rządzących polskimi miastami przestrzeń miejska i zasoby mieszkaniowe jawią się niemal wyłącznie jako potencjalne źródło zysków, a nie jako sposób realizacji najważniejszych potrzeb miejskich społeczności.
O co chodzi z tym czarnym kotem? - pytają nas ludzie obserwujący czarno-czerwone flagi Inicjatywy Pracowniczej z umieszczonym na nich prężącym grzbiet najeżonym kocurem (a dokładniej jego kuzynem z rodziny kotowatych – żbikiem).
| Poznań: Szary przed sądem |
| środa, 28 października 2009 15:39 |
|
Prokurator w swojej mowie wnosił o podtrzymanie poprzedniej kary. Ustosunkował się także do wniosku pracodawcy (czyli oskarżyciela posiłkowego, który też wniósł apelację) o orzeczenie przez sąd zakazu pełnienia przez Szarego funkcji w zarządzie spółki, co oznaczałoby, że przestałby być przedstawicielem załogi. Prokurator stwierdził jednak, iż taki wyrok byłby „rażąco niesprawiedliwy”. Obrońca oskarżonego, Agnieszka Rybak-Starczak, domagała się uniewinnienia, stwierdzając że zebrany materiał dowodowy absolutnie nie dowodzi jednoznacznej winy Szarego. Sąd uznał, że materiał dowody jest bardzo skomplikowany i przede wszystkim wymaga zdefiniowania czym w sensie prawnym jest strajk. Przed rozprawą odbywa się kilkunastoosobowa pikieta w obronie Szarego. Wzięli w niej udział członkowie Inicjatywy Pracowniczej (w tym działacze z HCP), jak także uczestnicy Federacji Anarchistycznej. Akcja i proces cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. |
| Brak wydarzeń |