„Gazeta Wyborcza” (GW) jest jednym z mediów, które najbardziej emocjonalnie reaguje na wszelakie próby podważenia „osiągnięć” transformacji systemowej.
Przedstawiamy poniżej wywiad, udzielony amerykańskiej witrynie internetowej Ideas & Action przez Kevina Doyla, członka oddziału irlandzkiej organizacji anarchosyndykalistycznej Workers Solidarity Movement z miejscowości Cork,
„Polska to zielona wyspa na mapie Europy” – w taki sposób rządowi ekonomiści nazwali nasz kraj, odnosząc się do dobrej kondycji polskiej gospodarki w czasach trawiącego całą Europę kryzysu
Protesty lokatorskie w Polsce są coraz głośniejsze. Rozwijają się w odpowiedzi na kolejne reformy prawa mieszkaniowego, realizowane w imię interesów deweloperów i kamieniczników.
Dla rządzących polskimi miastami przestrzeń miejska i zasoby mieszkaniowe jawią się niemal wyłącznie jako potencjalne źródło zysków, a nie jako sposób realizacji najważniejszych potrzeb miejskich społeczności.
O co chodzi z tym czarnym kotem? - pytają nas ludzie obserwujący czarno-czerwone flagi Inicjatywy Pracowniczej z umieszczonym na nich prężącym grzbiet najeżonym kocurem (a dokładniej jego kuzynem z rodziny kotowatych – żbikiem).
| Łódź: Pikieta przed delikatesami Alma |
| sobota, 31 stycznia 2009 16:42 |
30 stycznia w Łodzi odbyła się pikieta pod delikatesami Alma. Pikieta została zorganizowana w obronie zwolnionego działacza OZZ Inicjatywa Pracownicza – Piotra Krzyżaniaka przez dyrekcję Almy w Zielonej Górze. W pikiecie wzięło udział 10 osób, którzy rozdawali przechodniom i pracownikom marketu ulotki informujące o sytuacji pracowników w zielonogórskim markecie. Pikietujący domagali się przywrócenia do pracy zwolnionego związkowca oraz zachęcali do organizacji własnych struktur związkowych na terenie zakładów pracy. Pikieta cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów. |
| Brak wydarzeń |